yzt
20 بهمن 1401 - 13:08

روسیه گندم و فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان می‌دهد

روسیه می‌گوید که در حال تلاش برای انتقال گندم و فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان است.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، الکساندر روداکف، سفیر روسیه در لبنان اعلام کرد که مقامات روسیه تصمیم گرفته‌اند به لبنان گندم و فرآورده‌های نفتی رایگان عرضه کنند.

روداکوف در اظهاراتی به اسپوتنیک گفت: در پاسخ به درخواست دولت لبنان، دولت روسیه تصمیمی در خصوص اعطای ذخایر گندم و فرآورده‌های نفتی رایگان به لبنان گرفته است و در حال حاضر تلاش برای هماهنگی فنی به منظور انتقال این محصولات به لبنان در حال انجام است.

وی افزود: روسیه دائماً به دنبال فرصت‌هایی برای حمایت از لبنان در شرایط سخت است و ما همیشه از پیشنهادهای مربوط به راه‌اندازی پروژه‌های ثمربخش برای هر دو طرف استقبال می‌کنیم.

با کاهش حدود ۹۵ درصدی از ارزش پوند لبنان در سایه تحریم‌های آمریکا، بانک جهانی بحران اقتصادی این کشور را در زمره بدترین بحران‌های جهان از سال 1850 طبقه بندی کرد.

بحران اقتصادی در لبنان از اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز شد و در آن زمان نرخ ارز در بازار سیاه از ۱۵۰۰ پوند (نرخ ارز رسمی) به ۲۰۰۰ پوند افزایش یافت. از آن زمان، پوند لبنان به سقوط خود ادامه داد و بیش از ۸۰ درصد لبنانی‌ها زیر خط فقر قرار گرفتند، در حالی که نرخ بیکاری به حدود ۳۰ درصد و تورم ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029454