yzt
20 بهمن 1401 - 17:37

سردار سلیمانی: ایران در مسیر پیشرفت جهانی/ دشمن همواره دچار اشتباه محاسباتی است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ایران در مسیر پیشرفت جهانی قرار داد، گفت: دشمن همواره درباره کشورمان دچار اشتباه محاسباتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بعدازظهر امروز در گردهمایی دانشجویان بسیجی و اختتامیه جشنواره فرهنگی ورزشی فجر ناحیه بسیج دانشجویی استان کردستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک دهه مبارک فجر بر ضرورت شناخت و معرفی انقلاب اسلامی به‌ویژه عناصر هویت‌ساز آن میان جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: قبل از انقلاب، ثروت‌های ایران توسط کشورهای استعمارگر جهان به غارت و چپاول می‌رفت و دشمنان همواره در طمع ظرفیت‌ها بودند، این وضعیت باعث می‌شد ثروت ملت‌های آسیایی به سمت اروپا سرازیر و قدرت‌های بزرگ برجهان مسلط شوند.

وی با اشاره به اینکه باید تاریخ را مورد مطالعه قرار بدهیم، گفت: انگلیس دنبال ایجاد یک حکومت مرکزی و متمرکز ضعیف در ایران بود، تا بلکه بتواند به منابع زیرزمینی و نفتی ایران دست پیدا کند و شرایط نامساعدی توسط سیاست‌های نامطلوب بر ایران حاکم کند، به همین دلیل رضاخان را به قدرت رساندند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه نباید خدمات دوران جمهوری اسلامی را با دوران پهلوی مقایسه کرد، بیان داشت: مردم در راستای دفاع از مرزهای ایران اسلامی در جبهه‌ها حضور یافتند و از جان و دل مایه گذشتند اما رضاخان بدون هیچ مقاومتی تسلیم نیروهای متفقین شد.

وی با اشاره به هجمه‌های دشمنان تصریح کرد: امروز تحریم اقتصادی همان اهرمی است که دشمن توسط آن، کشورمان را در تنگنا قرار داده و در فضای رسانه‌ای با دروغ‌پراکنی می‌خواهند مردم را ناامید کنند.

رئیس سازمان بسیج بر ضرورت بازگویی و تبیین دستاوردهای نظام تاکید کرد و افزود امروزه ایران در مسیر پیشرفت جهانی قرار داشته و جزو سه کشور موفق در مقابله با ویروس کرونا عمل کرده و در چهار دهه گذشته در مسیر توسعه انسانی رتبه نخست و در تربیت مهندسین داخلی رتبه سوم جهان را دارد.

 سلیمانی خاطرنشان کرد کرد: انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی (ره) هندسه قدرت کشورهای غرب و شرق را جابه‌جا کرد؛ شعار نه غربی و نه شرقی صرفا یک شعار ساده نبود بلکه ایجاد یک گفتمان جدید در سطح جامعه بین‌الملل بود.

وی با اشاره به وضعیت کنونی کشور بیان کرد: ظرفیت ما در مورد حل مشکلات بسیار زیاد است، ما راه پر افتخاری را انتخاب کرده‌ایم چراکه برای دستیابی به این اقتدار کنونی، مجاهدت‌های زیادی انجام داده‌ایم و استان کردستان مهم‌ترین نقش را در اینوراه داشته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه اقتصادی که توانسته در مقابل تحریم‌ها ایستادگی کند، اقتصادی موفق است ابراز داشت: مبارزه با رانت، تبعیض وهر گونه سواستفاده شغلی باید مورد مطالبه قرار گیرد.

وی ظرفیت و پشتیبانی مردم را بزرگ‌ترین سرمایه انقلاب اسلامی خواند و گفت: دشمنان همیشه در محاسبات خود دچار خطا شده‌اند چراکه بارها به دنبال ایجاد فتنه و آشوب بودند تا بتوانند به انقلاب اسلامی ضربه بزنند اما مردم این اجازه را به آنان ندادند.

رئیس سازمان بسیج مستضعین معتقد بود، اینکه بگوییم ما مشکل نداریم صحیح نیست، در کشور مشکلات اقتصادی داریم اما باید این سوال را از خودمان بپرسیم آیا مردم به خاطر مشکلات اقتصادی تسلیم کشورهای غربی و بیگانه خواهند شد؟ الان مردم به خوبی وضعیت اروپا را مشاهده می‌کنند، آیا آمریکایی که متحد اروپا هست به اروپایی‌ها توانسته کمکی کند؟!

وی با تاکید بر اینکه مردم ایران در طول تاریخ تسلیم بیگانگان نشده‌ و نخواهند شد، هشدار داد: دشمن در تلاش است حقایق را وارونه جلوه دهد و با استفاده از تبلیغات دروغین در فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه که با دلارهای آمریکایی و صهیونیستی و کشورهای سعودی اداره می‌شوند، علیه انقلاب اسلامی و با هدف ایجاد فاصله بسن مردم و نظام فعالیت کنند.

 سلیمانی با بیان اینکه دشمن با تلاش شبانه‌روزی دنبال این است که مردم ایران را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ناامید کند، تصریح کرد: بدخواهان این آرزو را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر جهاد نظامی به جهاد فرهنگی، اقتصادی و جهاد تبیین تبدیل شده است، بر ضرورت اجرای جهاد تبیین در عمل تاکید کرد و گفت: اگر امروز شهدای ما در قید حیات بودند، تمام نیروی خود را در عرصه جهاد تبیین صرف می‌کردند چراکه جهاد تبیین از تحریف حقایق توسط دشمن، جلوگیری می‌کند.

توحید رستمی، مسئول بسیج دانشجویی سپاه بیت‌المقدس کردستان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: کردستانی‌ها همواره حامی نظام بوده و در طول 44سال گذشته بارها و بارها وفاداری خود را به انقلاب اسلامی ثابت کرده‌اند.

وی با ابراز خرسندی از اینکه در 44 سال گذشته به برکت این انقلاب، کارهای زیادی در استان کردستان انجام شده است، به اخبار دروغین رسانه‌های معاند اشاره کرد و گفت: دشمن در یک جنگ ادراکی می‌خواهد حقایق را وارونه جلوه داده و یک برنده را بازنده نشان دهد.

رستمی بیان کرد: این‌روزها دشمنان به‌خاطر شکست‌های پی در پی در، با تمام توان جنگ را به دانشگاه‌ها کشانده اما در این جنگ، در مقابل دانشجویان با بصیرت انقلابی با شکست مواجه شده‌اند.

در پایان این مراسم از دانشجویان بسیجی استان کردستام تجلیل شد.

انتهای پیام/481/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1030193