yzt
20 بهمن 1401 - 11:14

حضور ۴۹ مقام قضایی در زندان زنان استان تهران به منظور ارزیابی برخورداری مددجویان از نهادهای ارفاقی

۴۹ نفر از مسؤولان قضایی استان تهران صبح امروز با حضور در زندان زنان تهران پرونده محکومان و متهمان بند نسوان را برای تطبیق با عفو مقام معظم رهبری بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان امروز (چهارشنبه) ۴۹ نفر از مسؤولان قضایی استان تهران با حضور در زندان زنان تهران پرونده محکومان و متهمان بند نسوان را برای تطبیق با عفو مقام معظم رهبری بررسی کردند.

طبق گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، ۱۶ بهمن‌ماه بود که اعلام شد در پی پیشنهاد رئیس قوه قضاییه به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر موافقت با عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر و همچنین محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب و سازمان قضایی نیروهای مسلح، رهبر انقلاب اسلامی با این پیشنهاد موافقت کردند.

پس از آن، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران دستور بررسی وضعیت زندانیان استان تهران را از حیث برخورداری از نهادهای ارفاقی صادر کرد.

در پی دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، ۳۲ هیات قضایی با سرپرستی مدیران قضایی استان تهران و مجموعا ۵۱۱ مقام قضایی از صبح امروز به‌طور هم‌زمان از هشت زندان استان تهران بازدید به‌عمل آوردند و وضعیت مددجویان را از حیث برخورداری از نهادهای ارفاقی مورد ارزیابی قرار دادند و دستورات لازم را در جهت مساعدت به زندانیان صادر نمودند.

در همین راستا امروز ۴۹ نفر از مسئولان قضایی استان تهران با حضور در زندان زنان تهران پرونده محکومان و متهمان بند نسوان را برای تطبیق با عفو مقام معظم رهبری بررسی کردند.

گفتنی است پرونده مابقی زندانیان نیز توسط مسئولان قضایی برای تطبیق با عفو مقام معظم رهبری در حال انجام است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029157