yzt
10 بهمن 1401 - 13:22

هر شهروند در دهه فجر باید یک رسانه باشد/ میزخدمت مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن برپاست

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران با بیان اینکه، هر شهروند باید یک رسانه شود و مردم در دهه فجر و روز ۲۲ بهمن با تلفن‌های همراه خود ایفای نقش کنند، گفت: امسال به دنبال آن هستیم که در راهپیمایی ۲۲ بهمن، شهرداران مناطق شهر تهران و دیگر مدیران و مسئولان شهری و استانی در غرفه‌هایی در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یابند و به صورت مستقیم با مردم در ارتباط باشند.

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران: ۲۲ بهمن امسال تماشایی خواهد بود

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران گفت: علی‌رغم اتفاقات تلخ چندماه اخیر توانستیم به مدد شهدا از شرایطی که ایجاد شده بود گذر کنیم و یقیتا ۲۲ بهمن امسال بسیار تعیین‌کننده است و قطعا با حضور مردم تماشایی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران صبح امروز با حضور در تحریریه خبرگزاری فارس ضمن اشاره به پیش رو بودن ایام‌الله دهه فجر و اقدامات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، اظهار کرد: قله‌ی مناسبت‌های انقلاب اسلامی دهه فجر است و امسال مردم ۴۴ سالگی پیروزی انقلاب و ۲۲ بهمن را جشن می‌گیرند.

وی ادامه داد: بدیهی است در شرایطی که دشمنان با تمام وجود تلاش می‌کنند تا نگاه مردم را نسبت به انقلاب اسلامی و اقتدار نظام خدشه‌‌دار کنند، دهه فجر فرصتی طلایی است تا توطئه‌های دشمن را خنثی کنیم. در تمام این ۴۴ سال نیز حضور باصلابت مردم خط بطلانی بر نقشه‌های دشمن بوده اما امسال این موضوع با توجه به اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر رخ داد، ویژه‌تر است.

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران افزود: ستادهای دهه فجر استان تهران از ماه‌ها پیش تشکیل شده و در قالب آن ۳۲ کمیته وجود دارد و تمام نهادها و کسانی که بخواهند در دهه فجر فعالیتی انجام دهند به این واسطه فعال خواهند بود. بنابراین ما تمام شرایط را برای بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر محیا کرده‌ایم و در حال حاضر نیز در هفته استقبال قرار داریم و برخی از برنامه‌ها نیز درحال انجام است.

 

 

فعالیت ۳۲ کمیته دهه فجر در استان تهران

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به کمیته‌های فعال دهه فجر تصریح کرد: کمیته نیروهای مسلح که از کمیته‌های فعال خواهد بود وظیفه نورافشانی، گلباران مزار شهدا با بالگرد، رژه موتورسواران و حضور در مراسم و اجرای برنامه‌ها و سرودها را برعهده دارد؛ در بخش جوانان که در این حوزه بسیار دغدغه‌مند هستیم چند کمیته وجود دارد که یکی از آن‌ها کمیته دانش‌آموزی در تهران و شهرستان‌ها است که مسئولیت آن با آموزش و پرورش استان است و برنامه‌های خوبی در قالب آن پیش‌بینی شده است.

محمودی در ادامه افزود: کمیته‌های ورزش و جوانان، دانشگاهی، ایثارگران، حوزه و روحانیت، مساجد، کودک و نوجوانان، اصناف، صنعت، تشکل‌های مردمی، روستایی و عشایری و رسانه ملی نیز از دیگر کمیته‌هایی است که در ایام فعال خواهند بود.

وی با بیان اینکه کمیته رسانه ملی تشکیل داده‌ایم چراکه امسال انتظار بیشتری در استان تهران از رسانه ملی داریم، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم از نگاه استانی فعالیت رسانه ملی را ارزیابی کنیم قطعا در این حوزه ضعف‌هایی داریم که امیدواریم در دوره جدید که تقویت شود.

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران تصریح کرد: هرسال در بیش از ۴۰ شهر و بخش از شهرستان‌های استان تهران جشن پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی برگزار می‌شود اما متاسفانه بسیاری از این راهپیمایی‌های مردمی در رسانه ملی منعکس نمی‌شود. این درحالی است که راهپیمایی برخی از این شهرستان‌ها همچون اسلامشهر، شهریار، ورامین، ری و... به مراکز استان‌های دیگر طعنه می‌زند اما متاسفانه در اطلاع‌رسانی ضعف داریم.

محمودی بیان کرد: امسال تصمیم گرفتیم که راهپیمایی روستایی و عشایری نیز تشکیل دهیم تا عشایر با لباس‌ها و نمادهای خود در روستای سلمان‌آباد راهپیمایی کنند. همچنین کاروان ورود نمادین حضرت امام(ره) در روز ۱۲ بهمن در ورامین حرکت خواهد کرد و فضای زیبایی را رقم می‌زند. این الگو در تمام شهرها شدنی بوده و می‌تواند موج‌آفرینی کند.

مسئولان شهری و استانی در غرفه‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخگوی سوالات مردم خواهند بود

رئیس ستاد دهه فجر استان تهران بیان کرد: یکی دیگر از اقداماتی که در تهران انجام خواهیم داد برگزاری نمایشگاه و برپایی غرفه‌ها از میدان امام حسین(ع) تا میدان آزادی است. یکی از نوآوری‌هایی که امسال به دنبال آن هستیم این است که در راهپیمایی ۲۲ بهمن، شهرداران مناطق شهر تهران در غرفه‌هایی‌ که شهرداری برپا می‌کند استقرار پیدا کنند و به صورت مستقیم با مردم در ارتباط باشند. استاندار تهران نیز این موضوع را به دیگر مدیران و مسئولان شهری و استانی ابلاغ کرده است که آن‌ها هم در غرفه‌های ۲۲ بهمن حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: این ارتباط مردمی که بسیار مهم و تاثیرگذار است شاید در گذشته انجام نشده باشد اما اکنون انجام خواهد شد. از دولت مردمی هم این انتظار را داریم ‌‌که شرایطی ایجاد کند تا وزرا و معاونان آن‌ها نیز در روز ۲۲ بهمن در بین مردم حضور داشته باشند.

 

 

توزیع ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در دهه فجر

محمودی با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی و خدماتی که در دهه فجر ارائه خواهد شد، عنوان کرد: مردم باید طعم شیرین دهه فجر را بچشند. لذا سپاه تهران ۱۰۰ هزار بسته معیشتی را در طول دهه فجر توزیع خواهد کرد و در شهرستان‌های استان تهران نیز خانواده‌های تحت پوشش حمایت خواهند شد و قطعا خدمات بسیاری در حوزه‌های درمان، مشاوره و... در غرفه‌های دهه فجر انجام خواهد شد. همچنین خوشبختانه طبق گزارشاتی که داریم پروژه‌های بسیار خوبی در حوزه شهرک‌های صنعتی در سطح شهرستان‌های استان تهران در دهه فجر افتتاح و موجب اشتغال‌زایی خواهد شد.

هر شهروند در دهه فجر و ۲۲ بهمن باید یک رسانه باشد

وی با اشاره به پویش پرچم و لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی توسط مردم اظهار کرد: پویش پرچم توسط کمیته فضاسازی به واسطه شهرداری تهران آغاز شده و در تبلیغاتی که محتوای آن تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی است، از پرچم جمهوری اسلامی ایران استفاده شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ادامه داد: ما هرچقدر بتوانیم پرچم را همراه با دستاوردهای انقلاب به مردم معرفی کنیم، یقینا باورها و امید به آینده در جامعه تقویت خواهد شد. همچنین هر شهروند باید یک رسانه شود و مردم در دهه فجر و روز ۲۲ بهمن با تلفن‌های همراه خود ایفای نقش کنند. بر این اساس مسابقه‌ای طراحی کرده‌ایم تا مردم از بهترین صحنه‌های راهپیمایی ۲۲ و تکبیر «الله اکبر» شب ۲۲ بهمن فیلم بگیرند و برای ما ارسال کنند‌.

محمودی افزود: باید امروز نوجوان و جوانان هرکدام برای خود یک رسانه شوند و آنچه که در ایام دهه فجر موثر می‌بینند را تهیه کنند. اگر همین زن و مردی که در راهپیمایی ها شرکت می‌کنند یک رسانه شوند آن‌گاه نفس دشمن را خواهیم گرفت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در پایان سخنان خود، با اشاره به حضور فعال سرداران سپاه در برنامه‌های دهه فجر بیان کرد: برخی از مجامع اروپایی و جریانات غربی سپاه را تحریم کرده و گمان کردند که با تحریم سپاه می‌توانند در عزم و اراده ملت ایران و محبوبیت سپاه در میان ملت ایران اثر منفی بگذارند، غافل از اینکه سپاه برخاسته از متن مردم است و پیوندش با مردم، پیوندی عمیق و عاطفی است و غربی‌ها با تحرکات خود نمی‌توانند خللی در این امر وارد کنند. سپاه به عنوان قلب تپنده انقلاب اسلامی همواره فعال خواهد بود و سعی کردیم در بسیاری از برنامه‌ها از چهره‌ها و سرداران سپاه استفاده کنیم.

پایان پیام/ع

منبع: فارس
شناسه خبر: 1007364