yzt
20 بهمن 1401 - 16:59

۶۰ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان ورامین افتتاح شد

همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر ۶۰ طرح عمرانی و خدماتی در مناطق مختلف شهری و روستایی ورامین افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ورامین، همزمان با نهمین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر از صبح امروز با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران، مجید درویشی فرماندار ویژه شهرستان ورامین حجت الاسلام محمودی امام جمعه موقت ورامین و جمعی از مسئولان و مردم این شهرستان پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرستان ورامین افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

علیرضا فخاری استاندار تهران در جریان سفر به شهرستان ورامین به مقام والای شهدای قیام 15 خرداد در روستای محمد آباد عرب‌ها ادای احترام کرد و در ادامه از چند پروژه شهرستان ورامین بازدید کرد.

استاندار تهران در این سفر یک روزه چند پروژه شهری و روستایی از جمله اقامتگاه بومگردی عمارت کاج، بوستان غدیر شهرداری ورامین، مرکز بهداشتی درمانی روستای زواره‌ور جوادآباد ورامین، کلنگ زنی زمین چمن مصنوعی غدیر خیرآباد را افتتاح کرد.

ظرفیت مناسب بوم گردی جنوب و جنوب شرق استان تهران

علیرضا فخاری استاندار تهران صبح امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح پروژه‌های دهه فجر ورامین اظهار داشت: حوزه محدوده جنوب و جنوب شرق استان به لحاظ قدمت تاریخی ظرفیت‌های بسیار زیادی برای بوم‌گردی و مسائل گردشگری دارد و این ظرفیت‌ها، ظرفیت‌های بی‌بدیلی است که در استان به چشم می‌خورد، تهرانی‌های عزیز می‌توانند از این مناطق بازدید کنند و از این ظرفیت‌ها استفاده‌های معنوی و فرهنگی لازم را ببرند.

وی با اشاره به اینکه منطقه جنوب شرق استان تهران رو به توسعه است افزود: ما تقریباً در حوزه شهرستان ورامین با پوشش‌های حوزه توسعه‌ای مواجه هستیم، در بخش صنعت، کشاورزی، صنایع پایین دستی بخش کشاورزی، توسعه کارهای گلخانه‌ای، حوزه عمرانی ظرفیت‌هایی است که با کمک و مساعدت همکاران در بخش‌های مختلف دولت زمینه‌های لازم فراهم شد تا شاهد باشیم که منطقه جنوب شرق استان تهران رو به توسعه است.

استاندار تهران در ادامه گفت: منطقه بوم‌گردی جنوب شرقی‌ترین نقطه تهران است که باید مورد باور عام مردم ما در حوزه استان قرار بگیرد و فرصت بی‌بدیلی را برای گشت و گذار و آرامش و آسایش همشهری‌های عزیز فراهم می‌کند، به مردم تأکید و توصیه دارم که به این نقطه سفر کنند و از این فرصت طلایی‌ گردشگری استفاده کنند.

فخاری در ادامه بیان کرد: قاعدتاً ما از آن امکاناتی که دولت می‌تواند در اختیار بخش خصوصی برای توسعه این موضوعات قرار بدهد، دریغ نخواهیم کرد، از جمله اینکه اراضی واگذار بشود، تسهیلات بانکی داده شود و این فرصت‌ها فراهم شود تا مردم با یک فاصله بسیار کمی که از شهر می‌گیرند از تهران به نقاطی بیایند که به آن آرامش روح و جسم برسند.

وی با تأکید بر اینکه برای قلعه‌نو یک طرح کمربندی با اختصاص 1� � میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، گفت: دسترسی به راه‌های ارتباطی مناسب به زیرساخت اساسی نیاز دارد، برای قلعه‌نو یک طرح کمربندی پیش‌بینی‌شده است که منابع اولیه آن حدود 1� � میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده و نیازمند منابع بیشتری هستیم و قرار شد با مبلغ اولیه کار را شروع کنند تا بار ترافیکی منطقه حل شود.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: در حوزه ورامین مشکل خاصی نداریم ولی برای اینکه بتوانیم دسترسی به این نقاط را فراهم کنیم این محدوده‌ای که ما تردد داریم نیاز به ترمیم دارد، اجرای طرح‌های هادی روستایی را دیدیم، دوستانمان در بنیاد مسکن و بهیاری‌ها بسیار خوب کار کردند و جای امید هست.

 مجید درویشی در آئین افتتاح طرح‌های عمرانی و خدماتی ورامین که با حضور علیرضا فخاری استاندار تهران برگزار شد اظهار داشت: همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر، 60 طرح در حوزه‌های شهری و روستایی در حوزه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، آبرسانی شهری و روستایی، صدور اسناد روستایی، آموزش و پرورش، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، برق، شهرداری، بخشداری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی افتتاح شده و برخی هم در ادامه این ایام فجر امسال افتتاح خواهد شد.

وی افزود: در ایام‌الله دهه مبارک فجر و در حوزه اسناد روستایی، بیش از 200 سند صادر شده و صدور 190 سند در دست اقدام است.

درویشی اظهار داشت: بازنگری و اصطلاح طرح هادی 34 روستا با اعتبار 60 میلیارد ریال مراحل پایانی خود را در ورامین می‌گذراند.

فرماندار ویژه شهرستان ورامین با اشاره به اهمیت تالاب فصلی بندعلیخان ورامین و لزوم تحقق حقابه این عارضه مهم طبیعی خاطرنشان کرد: در سومین سال خشکسالی کشور، احیای تالاب بندعلیخان به عنوان مطالبه جدی عشایر بزرگ دشت ورامین در دستور کار قرار گرفت که آبگیری این تالاب آغاز شده تا شاهد احیاء مجدد آن باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1030087